Navštivte náš nový e-obchod MediFrank-BabyShop! Denně doplňujeme nové zboží.

Bližší informace

 

podpůrné pesary

Podpůrné pesary nacházejí své využití u žen se změnou stavu genitálních orgánů, která často bývá spojena s inkontinencí moči.


Aktuální informace týkající se pesarů najdete
na našem webu www.pesary.cz

ukázka pesaru

Podpůrné pesary jsou alternativou při léčbě změny stavu genitálních orgánů. Tyto stavy se projevují poklesem dělohy nebo poševních stěn a propadnutím dělohy nebo pochvy. Často jsou provázeny různým stupněm inkontinence moči. V současnosti se stresová inkontinence obvykle řeší operativní metodou, proto ambulantně léčených pacientek je málo. Ke škodě pacientek se potom často nerealizuje individuální terapie.



ukázka pesaru

První zprávy o úspěšném nasazení vaginálního tělíska na odstranění poklesu dělohy a pochvy provázející inkontinenci pocházejí ze začátku minulého století. Hodinář z Rotterdamu vyhotovil pro svoji ženu, která podstoupila několik neúspěšných operací, hrubší kroužek ze stříbrného drátu s drsnější částí na podporu uretery-močové trubice. Urethra-pesar byl po druhé světové válce patentován a byl vyráběn z umělé hmoty. Právě Německo byla první země, kde byl do klinické praxe zaveden kostkový pesar.