Navštivte náš nový e-obchod MediFrank-BabyShop! Denně doplňujeme nové zboží.

Bližší informace

 

kojenecké lahve

Lahvičky se savičkami patří k bezpodmínečné výbavě Vašeho miminka. V našem sortimentu najdete velký výběr lahviček a saviček různých velikostí, tvarů a materiálů. Veškeré Baby-Frank savičky na láhve mají zapracovaný ventil. Tím nedochází k podtlaku, Vaše dítě nepolyká vzduch a bez potíží může pít. Navíc jsou omezeny kolikové problémy.


Popis jednotlivých typů kojeneckých lahví.

Velikosti saviček odpovídají věku dítěte:

  • velikost 1 = 0 až 6 měsíců
  • velikost 2 = 6 až 18 měsíců


Tvar:

  • Třešínkový tvar - přirozený tvar prsní bradavky
  • Ortodontický tvar - je anatomicky přizpůsobený dětské čelisti a doporučují ho zubní lékaři.

tvary saviček


Materiály:

  • Latex, resp. kaučuk je vyzkoušená přírodní látka, extrémně elastická a odolná proti natrhnutí.
  • Silikon má dlouhou životnost a je resistentní vůči kyselinám v potravinách.


Velikosti průtoku saviček:

  • malý otvor: čaj
  • střední otvor: mléko
  • velký otvor: kaše


Při krmení platí:
Seďte pohodlně, aby se vaše děťátko cítilo dobře a v bezpečí. Mléko nebo tekutá strava musí pomalu kapat ze savičky, aby se miminko nezakuckalo. Proto zvolte vždy správnou velikost jak pro čaj, mléko nebo kaši. Teplota nápoje, či stravy by neměla přesáhnout 38°C. Obsah lahviček můžete ohřívat v mikrovlnné troubě, avšak bez savičky a krytu. Před podáním rozhodně zkontrolujte teplotu obsahu!


Pokyny pro čistění
Imunitní systém Vašeho dítěte ještě není zcela vyvinutý, a proto je důležité, aby láhve a savičky byly vždy před použitím důkladně vyčištěné. Vyvařte proto savičku i láhev před prvním použitím. ( Prosím ne v mikrovlnné troubě). Cca. 3 - 4 minuty ve vroucí vodě stačí. Dbejte na to, aby v nádobě bylo dost vody. Sterilizujte savičku i láhev po každém použití ( např. s Baby-Frank vaporizátorem). Mytí kojeneckých potřeb v myčce na nádobí nedoporučujeme.


Tip
Pravidelně kontrolujte stav savičky a v případě poškození, opotřebování či popraskání ji vyměňte za novou. Lahvičku nedávejte dítěti pokud je bez dozoru. Nenechávejte dítě, aby savičku delší dobu jen tak cumlalo, neboť tím si může zbytečně způsobit zubní kazy. Nápoje pro děti obsahují cukr.